Коронавірус збиває закупівельні ціни на соняшник в Україні

Коронавірус збиває закупівельні ціни на соняшник в Україні

05.03.2020

Поширення короновіруса по світу збільшує занепокоєння щодо скорочення світового попиту, що призводить до подальшого падіння цін на нафту, рослинні масла і сільгосппродукцію. Ціни на соняшник дуже швидко відреагували на здешевлення соняшникової олії, повідомляє GrainTrade.

Так, з початку тижня переробники опустили закупівельні ціни на соняшник на 400-500 грн / т до 10100-10300 грн / т з доставкою на завод в результаті падіння експортних цін попиту на соняшникову олію слідом за ринками пальмової та соєвої олії. Дані про збільшення кількості країн, де зафіксовані випадки захворювання Covid-19, привели до обвалу цін на нафту марки Brent на 4,3% до 52,7 $ / барель.

Починаючи з понеділка ціни на пальмове масло втратили 8,3%. Травневі ф`ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 0,8% до найнижчого з 29 жовтня рівня 2419 рінггітів / т або 572,61 $ / т. Додатково на ціни тисне зміцнення курсу малайзійського ринггіта щодо долара.

Травневі ф`ючерси на соєву олію в Чикаго вчора знизилися лише на 0,7% до 648,1 $ / т, оскільки їх підтримала новина про наміри уряду Аргентини вже з наступного тижня підвищити експортні мита на сільгосптовари, для чого реєстрацію експортних контрактів тимчасово зупинили.

Падіння цін на пальмову олію знижує експортний попит на українську соняшникову олію. Покупці в очікуванні подальшого зниження цін зупиняють закупівлі. Ціни попиту на вітчизняну соняшникову олію опустилися до 680 $ / т FOB, тоді як ціни пропозицій залишаються на рівні 690-710 $ / т FOB в залежності від термінів поставки. Індійські покупці також знизили попит на українську соняшникову олію, хоча запаси рослинних масел в країні скорочуються. Ринки рослинних масел найближчим часом можуть підтримати наміри уряду Індонезії з метою розвитку програми з виробництва біодизеля підвищити експортне мито на пальмову олію, яка зараз не перевищує 50 $ / т.

 

 

+38 (050) 677-53-53