Нові правила для земельної оренди будуть запроваджені в Україні

Нові правила для земельної оренди будуть запроваджені в Україні

03.03.2020

16.01.2020р. почав діяти Закон №340 "Щодо змін до законодавчих актів відносно протидії рейдерству".

Але деякі положення документу, а саме щодо продовження орендного договору, набудуть чинності з 15.07.2020р.

Як пояснюють у Мінфіні (лист № 650 від 21.01.2020р.), закон розмежовує 2 правові механізми цих відносин - пролонгацію орендних договорів та переважне право орендаря на укладання нових договорів.

Орендні договори поділяються для цих цілей на:

 

  • строкові (після закінчення укладеного строку вони припиняють свою дію);
  • строкові з пролонгацією (при наявності інформації щодо пролонгації в Держреєстрі прав на нерухомість договори продовжують діяти).

 

Відбулися зміни у відносинах держреєстрації прав оренди на ділянку землі. У відомостях щодо прав оренди обов’язковим атрибутом буде дата підписання договору, строк його дії та ознака пролонгації.

Необхідно відзначити, що дата завершення дії орендного договору рахується від дати його підписання, а право оренди - з моменту держреєстрації.

Ці положення розповсюджуються на договори по земельному сервітуту, договори на користування землею для сільгосппотреб чи забудови.

Правила щодо поновлення орендних договорів розповсюджуються на договори, що були укладені після набрання чинності Закону №340 (після 15.07.2020р.).

Умова поновлення договору не може бути встановлена в орендному договорі, сервітуту та про надання прав на використання землі для сільгосппотреб чи забудови щодо земель комунальної та держвласності, окрім випадків, коли на цих ділянках землі розташовуються будівлі, котрі знаходяться у власності користувача чи набувача прав користування землею.

 

 

+38 (050) 677-53-53