Високоякісне насіння - добрий урожай

Високоякісне насіння - добрий урожай

31.10.2019

Високоякісне насіння - добрий урожай.

ТОВ НВФ «Семагро» працює на ринку насіння олійних, бобових  та зернових культур більше десяти років і вже добре відома в Україні та за її межами.

            Основним видом діяльності агрофірми є вирощування, очистка та доведення до держстандарту посівного матеріалу на власній насіневій лінії HDT Haus Der Technik (Харківська обл.). Вирощування насіння високоврожайного супер-елітного, елітного та репродукційного насіння озимої та ярої пшениці, жита, озимого та ярого тритікале,  ячменю, гороху, сої та озимого ріпаку, гібридів соняшнику та кукурудзи селекції Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

            ТОВ НВФ «Семагро» співпрацює з господарствами Харківської, Полтавської, Кіровоградської, Миколаївської,  Одеської, Херсонської, Дніпропетровської, Луганської,  Київської та інших областей.

            2012 рік був дуже складним для аграріїв, але соняшник вирощений з насіння  ТОВ НВФ «Семагро» перевищує середньостатистичні показники урожайності в Україні на 3-4 ц/га.

Щоб досягнути таких результатів агрофірма впроваджує нові технології вирощування сільськогосподарських культур:

- високотехнологічний комплекс очистки та передпосівної підготовки насіння;

- диференційований професійний підбір насіння соняшнику, зернових та зернобобових культур для кожної конкретної ділянки землі з урахуванням ґрунтових та природнокліматичних умов;

- моніторинг якості насіння.

Своїми знаннями та досвідом з товаровиробниками насіння діляться висококваліфіковані фахівці фірми.

            Особливу увагу приділяється посівам соняшнику на ділянках гібридизації при вирощуванні першого покоління від посіву до збирання, а особливо в період цвітіння.

            Щоб зберегти повну біологічну чистоту і морфологічну вирівняність ліній, виростити високоякісне насіння гібридів першого покоління на ділянках гібридизації, необхідно своєчасно проводити сортові прополки і фітосанітарні прочистки, як материнських, так і батьківських рядків.

            Контроль за повнотою стерильності материнської лінії здійснюється під керівництвом агрономів ТОВ НВФ Семагро та представників державної насіннєвої інспекції.

            Велика увага надається вирощуванню соняшнику олеїнового типу, де вміст олеїнової кислоти в олії становить 75-80 %. Це такі гібриди, як Еней,  Дарій, Зорепад і нові прості міжлінійні гібриди (Богун та Квін), які занесені до Реєстру рослин України на 2008 рік.

Основним фактором що суттєво впливають на жирнокислотний склад соняшникової олії є: генотип гібриду, температура в період дозрівання, перезапилення та механічне засмічення насінням звичайного соняшнику.Під час вирощування високоолеїнового соняшнику потрібно дотримуватись просторової ізоляції ( не менше 200 м.) від посіву звичайного соняшнику.

Найбільш оптимальними зонами а Україні для вирощування високоолеїнового соняшнику є Степова зона та Лісостеп, так, як саме в цих зонах в період дозрівання температурний режим складає  близько 22 °С , (при посіві соняшнику  в оптимальні ), який так необхідний для накопичення олеїнової кислоти.  Також не менш важливий вплив на жирнокислотний склад відграє внесення добрив. Наприклад азотні добрива сприяють урожайності, та, разом з тим надлишок азоту призводить до зниження вмісту олії, а фосфорні та калійні добрива навпаки – збільшуять вміст олеїнової олії в насінні. Тому потрібно використовувати збалансовані норми внесення добрив.

За урожайними властивостями високоолеїновий соняшник не відрізняється від звичайного.

Всім нам вже відомий факт, що сировина з олеїнового типу насіння використовується у двох напрямках:

-          виготовлення олії для консервної промисловості та виробництва високоякісних маргаринів (вміст олеїнової кислоти  80% і більше);

-          виготовлення олії як сировини для біодизелю. В цьому разі вміст олеїнової кислоти має бути 45-50%. При вирощуванні гібридів соняшнику олеїнового типу обов’язково необхідно додержуватися просторової ізоляції (не менше 1500 м ) від посіву соняшнику лінолевого типу.

Для одержання високих урожаїв на товарних посівах соняшнику необхідно дотримуватись технології його вирощування, і особливо звернути увагу на наступне:

-          вибір гібриду за групою стиглості для даної грунтово-кліматичної зони, що має дуже важливе значення;

-          сівозміни та попередника;

      Найкращими попередниками для соняшнику є озимі та ярі зернові колосові, задовільними –кукурудза на силос та зелений корм. Незадовільними попередниками для нього є соя, горох, квасоля, ріпак, томати,  гречка, цукровий та кормовий буряк, люцерна.

Необхідно витримувати густоту рослин перед збиранням врожаю у гібридів соняшнику, яка повинна становити 50-55 тис/га.

Детальний опис особливостей технології вирощування соняшнику наведено в методичних рекомендаціях, складених фахівцями Інституту рослинництва ім.В.Я.Юрєва та ТОВ НВФ «Семагро».

      Всім нам відомо, що якісне насіння - запорука доброго  урожаю.

      ТОВ НВФ «Семагро» пропонує високоякісне насіння соняшнику такі як:  Ясон, Дарій, Оскіл, Світоч, Курсор, Рюрик, Українське сонечко, Український F1, Ранок, Чумак, Форвард, Тіса, Днестр, Сержан, Дунай, Рими,   і т.п.

Супер/елітне, елітне та репродукційне насіння сої таких сортів, як Романтика, Фея, Аметист, Алмаз, Устя.  А також багато інших культур такі як: сорго, соріз, гарбуз, горох, гречка, трави. Насіння очищене та відкаліброване на власній лінії HDT Haus Der Technik (Харківська обл.)

 

За консультаціями з приводу придбання насіння звертатись за телефонами:

 

ТОВ НВФ «Семагро»                                                                             

  Моб.: (067) 120-10-29, (067) 546-19-52, (097) 671-81-67 

            тел./факс: (057) 752-51-64, 752-51-74, 752-51-75 

     адреса: Г. Харків   пр. Гагаріна, 201 

www.semagro.com.ua

semagro@ukr.net