Технологія вирощування ріпаку (Раундап)

Технологія вирощування ріпаку із застосуванням гербіцидів суцільної дії на основі гліфосату

Поле під посів озимого ріпаку повинно бути вирівняним, з добре розробленим ґрунтом, чистим від бур’янів, удобреним з твердим ложем для насіння. Якщо дозволяють строки, необхідно провести лущення стерні на глибину 5-8 см. Під оранку вносять фосфорно-калійні мінеральні добрива. Оптимальна норма N120P70K100.

Якщо між збиранням попередника і сівбою ріпаку проміжок часу короткий, то відразу проводять оранку з одночасним боронуванням. Оранку необхідно провести не пізніше, ніж за 3 тижні до посіву, з метою забезпечення твердого ложе для насіння. На легких ґрунтах – на глибину 20-25 см, важких – до 30 см; після ранньої картоплі проводиться поверхневий обробіток на глибину 15-20 см. При необхідності здійснюється вирівнювання площі упоперек та по діагоналі до напрямку оранки. Сходи бур’янів знищують шляхом проведення культивацій. Передпосівним обробітком вирівнюють мікрорельєф, створюють дрібно-грудкувату структуру посівного шару, запобігають втратам вологи; за необхідності проводять коткування.

Сівба

Перед посівом з метою запобігання поширення на посівах озимого ріпаку шкідників і хвороб насіння обробляють протруйниками (інкрустують) згідно “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”. На бідних ґрунтах після зернових безпосередньо перед посівом або одночасно із сівбою вносять 1/3 N. Сівбу проводять вузькорядним способом на глибину 2-3 см; при пересиханні ґрунту глибину загортання насіння збільшують до 5-6 см.

Оптимальні строки висіву озимого ріпаку різняться залежно від регіону, наявності вологи в ґрунті та вибору придатного гібрида.

 

За роки випробувань наших гібридів в Україні найкращі результати були отримані за таких строків та норм густоти посівів: 

 

 

 

Строки посіву Західні та північні регіони Центральні регіони Східні та південні регіони Густота стояння, тис. шт./га1
Ранні 5-15 серпня 10- 20 серпня 15-25 серпня 350-450
Оптимальні 15-25 серпня 20-30 серпня 25 серпня – 5 вересня 450-650
Пізні 25-30 серпня 30 серпня – 5 вересня 5-15 вересня 650-700
Критично пізні 30 серпня - 5 вересня 5-10 вересня 15-30 вересня до 850

 1Низькі показники означають сприятливі умови вирощування, високі – несприятливі

При визначенні норми висіву слід враховувати наступні параметри: лабораторну та польову схожість, тип ґрунту, строки та способи сівби, вологозабезпеченість на момент посіву, температурний і водний режими регіону.

Рослини ріпаку повинні входити в зиму в такій фазі розвитку:  6–8 листків, діаметр кореневої шийки — 8–10 мм, висота рослини — 10–15 см та діаметр розетки — 15–20 см.

При загущенні посіву рослини витягуються – що призводить до підняття точки росту над поверхнею ґрунту і як наслідок її меншої захищеності в морозний період. 

Слід пам’ятати, що при ранніх строках посіву існує можливість застосування регуляторів росту, що дає змогу впливати на осінній розвиток посівів та, відповідно, підвищити зимостійкість та урожайність ріпаку.

При пізніх строках посіву рослини увійдуть в зиму в недорозвиненому стані, що може спричинити вимерзання посівів.

 

Догляд за посівами

До появи сходів у випадку ґрунтової кірки посіви ріпаку обробляють легкими боронами упоперек посіву. При наявності ріпакового трача провести захист рослин одним із інсектицидів згідно “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання на Україні”. При сильній забур’яненості посівів пирієм та іншими багаторічними бур’янами провести обробку гербіцидами восени згідно переліку. За необхідності, проводити повторну обробку посівів при відновленні вегетації навесні до формування генеративних пагонів. Категоричноне рекомендується використовувати калійну сіль гліфосату

Рекомендовані гербыциди: Раундап, в.р.(ізопропіламін-на сільгліфосату, 482 г/л), Торнадо, в.р.(ізопропіл-аміннасільгліфосату, 486 г/л), Ураган Форте 500 SL, в.р.к.  (гліфосат у формікислоти, 500 г/л),  Вулкан Плюс в.р. (ізопроніламіннасільгліфосату, 480г/л), Торнадо, в.р.(ізопропіл-аміннасільгліфосату, 486 г/л), Напалм, в.р.(ізопропіламін-на сільгліфосату, 480 г/л), Гліфос 360, в.р. (ізопропіл-аміннасільгліфосату, 488г/л). 

Весною на початку вегетації по мерзлоталому ґрунту провести підживлення 1/3 N. В період стеблування провести друге підживлення з використанням 1/3 N, або 2/3 N, якщо не вносили восени. У фазу бутонізації (за необхідності) провести захист посівів від шкідників і хвороб згідно “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”. При необхідності повторити через 15 днів.

 

Збирання ріпаку. Роздільне збирання рекомендується проводити на забур’янених площах, при нерівномірному дозріванні насіння та великій насіннєвій масі. Кладуть ріпак у валки при вологості 25-35%. Висота зрізу – 30-40 см. Обмолот проводити при досягненні вологості 10-12%. На чистих від бур’янів, не загущених посівах ріпаку з одночасним дозріванням проводять пряме комбайнування, яке починають коли насіння повністю дозріло і має вологість 12-15%. При прямому комбайнуванні рекомендується застосовувати десикацію посівів згідно “Переліку гербіцидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”. Післязбиральна доробка насіння включає первинну очистку вороху. Товарне насіння після первинної очистки доводять до вологості 8-10% і реалізують або складають для зберігання в складському приміщенні насипом чи в мішках. Посівний матеріал відразу після первинної очистки необхідно довести до вологості не більше 12%, зберігши його схожість. Згодом необхідно здійснити завершальну доробку насіння з доведенням його до посівних кондицій.

З питань закупівлі насіння звертатись за телефонами:

              Тел. моб.: (067) 577-16-09 (Володимир Сергійович)

Тел. моб.(067) 546-19-52 (Ніна Максимівна)

Тел. моб.(067) 546-19-69 (Євген Сергійович)

    тел./факс: (057) 752-51-64, 752-51-74, 752-51-75

                        Адреса: м. Харків, пр. Гагаріна, 201

 

Новости

Запрошення на СЕМІНАР про відбір проб за міжнародними стандартами

[09.11.2018]

Шановні колеги, друзі!
Запрошуємо Вас взяти участь у навчально-практичному семінарі
ВІДБИРАННЯ ПРОБ В ІД ПАРТІЇ НАСІННЯ В ІДПОВ ІДНО ДО
НАЦІОНАЛЬНИХ СТАНДАР ТІВ ТА МІЖНАРОДНИХ В ИМОГ (OECD, ISTA)
SEED SAMPLING FROM A SEED LOT ...


АГРОСОБЫТИЯ 2017-2018

[21.11.2017]

АГРОСОБЫТИЯ 2017-2018
CANADIAN WESTERN AGRIBITION 20–25 ноября · Страна, город: Канада Реджайна · Тематика: Животноводство 20ноября2017 ФОРУМ XVI МЕЖДУНАРОДНЫЙ ПРОМЫШЛЕННЫЙ ФОРУМ 21–24 ноября · Страна, город: ...


С 1 ЯНВАРЯ НАЧАЛ ДЕЙСТВОВАТЬ НОВЫЙ ПОРЯДОК НАЛОГООБЛОЖЕНИЯ АГРАРИЕВ

[17.01.2017]

Агропроизводители перешли на общую систему налогообложения. Это стало следствием вступления в действие закона №5132 «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно обеспечения сбалансированности бюджетных поступлений в 2017 ...


Статьи

КОРИСТУВАННЯ ДІЛЯНКОЮ ДО УКЛАДАННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЇ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ

[14.08.2015]

Чи повинна сплачувати земельний податок до моменту укладання та реєстрації дого- вору оренди юридична особа, яка користується земельною ділянкою на підставі рішення органу місцевого самовряду- вання про надання землі в оренду? Статтею 206 ...


Технология взращивания томатов, а так же подготовка семян

[28.02.2013]

В технологии взращивания томатов основным этапом является подготовка семян. Перед засевом семена подвергают обработке в растворе марганцовокислого калия, имеющего темно – вишневый цвет (на 1 стакан воды 1 г марганца). Семена для этого ...


Выращивание и уход за клубникой

[28.02.2013]

Для выращивания клубники подходят практически любые грунты. Для закладки клубники лучше подходят склоны юго–западной экспозиции, где раньше начинается вегетация, и быстрее проходит созревание ягод. Кислотность грунта должна быть на уровне 5,5 ...